Polka w związku z Egipcjaninem.
Lama la - dlaczego nie?
Codzienność, problemy, dobre rady.
I garść dowodów, że warto.
lamala@interia.eu
Blog > Komentarze do wpisu

Nowy adres bloga

W kwietniu tego roku zostanie zamknięta platforma Blox.pl. Nie przepadam za zmianami, więc mail z taką informacją nieprzyjemnie mnie zaskoczył. Na szczęście dostałam instrukcję, w jaki sposób zachować wszystkie notki, niestety bez komentarzy, i jak przenieść je do innego serwisu. Niby WordPressa już wcześniej widziałam, ale zawsze to nowy system do nauczenia się. Jestem na tej platformie na razie początkująca. Także wybaczcie jakieś niedociągnięcia :).

Nowy adres:
https://lamala.home.blog/

Ciekawe, jak Wam się spodoba :).

Przy okazji, to ciekawy temat do zastanowienia się. Czemu blogi mają być zamykane? Niby przenoszone, no to nie do końca zamykane, ale jednak Agora musiała stwierdzić, że Blox.pl jest nieopłacalny. Może za bardzo staroświecki? A co jest staroświeckiego w pisaniu dla siebie, dla innych, nie do szuflady? Czy teraz atrakcyjne są tylko telegraficzne sponsorowane artykuliki pisane przez stażystów na rozmaitych portalach, albo pseudoblogi otwierane na Facebooku, gdzie wszystko w ogóle jest spłaszczane, przetykane obrazkami, linkami i czymkolwiek, co chroni umysł przed głębszą refleksją/aktywnością? Mówię pseudo, bo jeśli ktoś chce prowadzić bloga, może wybrać do tego fajniejszy serwis, niż Facebook, który bardziej nadaje się do krótkich tekstów i wiadomości, a na którym dłuższe artykuły czyta się niewygodnie. Chyba, że tu tylko o lajki chodzi. I czy wszystko musi być robione dla zysku? Jak blogi zaczęły w Polsce powstawać, to chyba nie każdy planował w ten sposób zarabiać pieniądze. Ja piszę blogi tu i tam w zasadzie od 16 lat i nie zarobiłam na tym nic. Piszę, bo lubię. Bo zawsze lubiłam.

Mam nadzieję, że blog pod nowym adresem spotka się z Waszą aprobatą i w efekcie niewiele się zmieni :). Do zobaczenia.

poniedziałek, 11 marca 2019, lamalaa

Polecane wpisy

  • Walentynki poszły w odstawkę

    Zeszłoroczne Walentynki spędzaliśmy osobno, bo M. był w tym czasie w odwiedzinach u rodziny w Egipcie. W tym roku będziemy razem, ale nie mamy żadnego planu, na

  • Grudzień 2018

    Nastał grudzień a wraz z nim znajome już wrażenie upływającego czasu :). Dopiero co wracaliśmy z urlopu. Wniosek o pobyt stały był jakby wczoraj. O zeszłoroczny

  • Dzieci się zaręczają

    W ostatnim czasie w rodzinie M. miały miejsce dwa spotkania zaręczynowe. Spotkania, w sensie imprezki na ok. 50 osób z kupowaniem sukienek, wieczorami panieński

Komentarze
2019/03/11 20:52:32
Ja nie znam angielskiego i dlatego z końcem kwietnia zniknę. - A może wcześniej . . .
-
2019/03/12 08:26:46
Tam można ustawić język polski! Ale system znacznie bardziej skomplikowany, niż Blox :) Szkoda mi naszego serwisu, jednak miał swój klimat.
-
2019/03/22 19:04:13
A ja od początku, czyli od 2004 roku, upieram się że bloxowisko jest najlepsze - inne blogowiska są lepsze dla plotkarzy. Dla nauki tylko blox ! Tam nawet najprostszy edytor udostępnia cały HTML i pozwala w nim grzebać, w źródle. - To dla mnie niezbędne. I wszystko po polsku, a nie tylko spolszczone okna a admini szprechają tylko po ichnemu, jak kozi trąbka.
- Dlatego wordpress mi nie odpowiada - wybrałem bloggera w blogspot. Znaczy to, że moje bloxy znikną bezpowrotnie bo nie ma wygodnego przeniesienia ich tam. - Przenoszę ręcznie, relaksowo, czyli poddałem się, zaprzepaszczam 19 lat stracę.
_ Oto mój nowy blog:
zbit-fg.blogspot.com/
- Powodzenia na nowej drodze życzę.